Menü
DSC 0139

FİLM YIKAMA

FİLM YIKAMA

Fotoğraf Fabrikası Atölyesinde filmleriniz profesyonel bir şekilde yıkanmaktadır.Toz, çizik, leke vb olmadan. Büyük titizlikle yıkanmaktadır. 

Asla başka aracı, kişi, olmadan yıkanmaktadır. 

 

Fotoğraf Fabrikası Atölyemizde: Filmler Tank ve Spiral yöntemi ile yıkanmaktadır. Her film için taze kimyasal kullanılmaktadır. Sizin filminize değen bir kimyasal, başka bir filme asla değmeden imha edilmektedir. Sorulması gereken soru şu; Bir küvete su doldurun, içerisinde kaç insan yıkanır ? Filmlere gerekli hassasiyeti göstermekten memnuniyet duyuyoruz. 

Film yıkama işlemi film üzerine pozlamış olduğunuz görüntüyü kimyasallar kullanılarak, görüntüyü ortaya çıkarmaktadır. 

Siyah Beyaz Film Yıkama: Siyah Beyaz Film geliştiricisi olarak XTOL, FX37 kullanmaktayız. Her Siyah Beyaz Film için taze geliştirici, taze fikser kullanılmaktadır.

Renkli Negatif Film Yıkama: Renkli Negatif Filmler için Fuji C41 kitlerini kullanmaktayız. Her Renkli Negatif Film için taze geliştirici, Bleach ve Fikser kullanılmaktadır. 

Positive Film Yıkama (Dia Film): Positive Filmler için Fuji E-6 Kit kullanmaktayız. Fuji E-6 Kit diğer E-6 kitlerinin banyolarından farkı 6’lı olmasıdır. Diğer 3’lü kitlere nazaran 6’lı kit ile alınan sonuç arasında ciddi bir fark vardır. Siyah Beyaz ve Renkli Negatif filmlerde olduğu gibi Taze banyolar kullanmaktayız.

Fotoğraf Fabrikası Atölyesinde dilerseniz yıkattırdığınız filmlerden KONTAK baskı alabilirsiniz. Kontak baskınızdan seçeceğiniz kareleri ayrıca bastırabilirsiniz. 

Fotoğraf Fabrikası Atölyemizde filmlerinizi taze kimyasallarla  yıkatabilir sonrasında dijital ortama aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Tarama işlemimiz 2800 DPI olup, 30×40 ölçülerinden baskı almanıza olan sağlar. Daha sonrasında daha büyük ebatlarda baskı almak isterseniz. Filmlerinizi Imacon ile tarayıp 6300 DPI kadar büyültebiliriz. 

Fotoğraf Fabrikası olarak İstanbul dışındaki müşterilerimiz kargo yolu ile filmlerinizi bize ulaştırabilirsiniz. Tarama işlemi olduktan sonra size E-posta ile gönderebiliriz.Kargo gelmeden görüntüler elinizde olmuş olur.  Daha sonrasında kargoyu aynı şekilde geri gönderebiliriz. 

Yıkamakta Olduğumuz Film Formatları

110 mm – 35 mm – 120 (Roll) Film – 4 x 5 ” – 8 x 10 ”

Ara